Kdo jsme?

Společnost EXCHANGE s.r.o. působí jako směnárna již více než deset let. Od roku 2000 se stala neodmyslitelným vyústěním ulice Kaprova na náměstí Franze Kafky a Staroměstské náměstí. Stovky tisíc pražanů a návštěvníků hlavního města každoročně navštíví příjemné prostory směnárny, kde každý den v roce naleznou všichni klienti tým vyškolených odborníků připravených poskytnout směnárenské služby nejvyšší úrovně a kvality za bezkonkurenční ceny. To vše samozřejmě zcela bez poplatků.

V průběhu let se stala kvalita hotovostních služeb směnárny EXCHANGE s.r.o. vyhledávaným standardem, který napodobují mnohé konkurenční společnosti. Za zmínku stojí, že v celé historii společnosti žádný zákazník nereklamoval padělanou bankovku, která by byla vyplacena klientovi na pokladně směnárny. Přitom naši pokladníci týdně zachytí několik padělků i nejvyššího stupně nebezpečnosti.

Od roku 2002 působí směnárna EXCHANGE s.r.o. i na devizovém trhu. Převážně české společnosti mohou prostřednictvím našich služeb přijímat nebo realizovat úhrady v cizích měnách, aniž by byly nuceny vést devizové účty, pracovat s hotovostí nebo platit poplatky za přeshraniční platby. Naším cílem je přinést devizové obchodování do každé firmy v České republice, která o naše služby projeví zájem. Bez ohledu na to, zda se jedná o mezinárodní společnost obchodující denně stovky tisíc EUR nebo o podnikatele, který dvakrát ročně nakupuje materiál z Německa. Nadstandardní individuální kurzy pro všechny devizové obchody pak jen podtrhují kvalitu služeb, kterou dokládají tisíce stálých a spokojených devizových klientů.

S posledním dnem dubna 2011 museli všichni devizoví obchodníci, kteří nezískali včas povolení ČNB k činnosti platební instituce, ukončit svoji činnost. Společnost EXCHANGE s.r.o. získala povolení České národní banky k činnosti platební instituce v březnu 2011 jako jedna z prvních.

Identifikační údaje

  • Společnost EXCHANGE s.r.o. je zapsána v obchodním rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl C., vložka 69347.
  • Identifikační číslo společnosti je 25 77 77 26.

Předmět činnosti:

Sídlo společnosti a pobočky

Sídlo společnost, oddělení devizových obchodů a platebních služeb i obě pobočky směnárny se nacházejí v bezprostřední blízkosti Staroměstského náměstí v jediné budově na adrese Kaprova 14/13, Praha 1. Mnozí klienti našich provozoven si proto návštěvu u nás zpříjemní krásnou procházkou po Starém městě plném historických památek a pamětihodností.

Sídlo společnosti a oddělení devizových obchodů a platebních služeb se nacházejí v prvním patře budovy. Vchod je z ulice Kaprova s číslem 14/13. Před návštěvou doporučujeme objednat si telefonicky schůzku na bezplatné lince 800 22 55 88.

Směnárna pro klienty bez VIP karty a pro turisty ústí na náměstí Franze Kafky 2. Pobočka je ideálně dostupná jak z ulic Kaprova a Maiselova, tak i ze Staroměstského náměstí. Klienti zde v klimatizovaných prostorách naleznou tři pokladní přepážky a jeden diskrétní box. Služeb diskrétního boxu může využít každý návštěvník bez ohledu na objem transakce.

Pobočka pro VIP klienty (držitele VIP karet) se nachází téměř na samém konci ulice Kaprova směrem ke Staroměstskému náměstí a její vchod je označen orientačním číslem 15. Klienti jsou zde odbavováni na čtyřech pokladních přepážkách a dvou samostatných diskrétních boxech. Najednou může provádět směnu až šest klientů. Pro větší pohodlí bez front dostane každý klient při vstupu pořadové číslo, které je následně dle pořadí a druhu služby vyvoláno tak, aby byli klienti odbaveni v ideálním pořadí.

Dopravní dostupnost

Jelikož se sídlo společnosti i obě pobočky nacházejí v zóně placeného parkování, doporučujeme všem klientům před návštěvou zvážit, zda nedat přednost hromadné dopravě před pohodlím osobního vozidla. Směnárna je dostupná ze stanice Staroměstská na trase metra A, stejnojmenné stanici linek tramvaje č. 17 a 18 nebo autobusu č. 133.

V případě, že se přece jen rozhodnete navštívit nás svým vozem, doporučujeme vám využít placené parkování v ulici Platnéřská, v okolí Mariánského náměstí nebo v okolí Rudolfina (Dvořákovo nábřeží nebo ulice Na Rejdišti a Břehová). Přestože je možné parkovat i v bezprostřední blízkosti směnárny, jsou parkovací místa v ulici Kaprova po většinu dne beznadějně obsazená a řidiči bez příslušné parkovací karty se vystavují riziku pokuty nebo odtažení vozidla Městskou policií.

Kurzovní lístky

Platby do zahraničí

Ke stažení

Tipy, rady a výhody

Šokující videa

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.
Partnerské weby: www.platby-do-zahranici.cz | www.kolik.cz | www.nejlepsi-kurzy.cz | www.exchange-vip.cz